Ez a téma elsőre egyszerűnek tűnhet, de a leggyakrabban előforduló kérdés szokott lenni, így remélem sikerül választ adni rá. Fürdőszoba kialakításnál ugyanúgy fontos a tervezés, mi hol kapjon helyet, hiszen ez fogja meghatározni a csempék helyét is. Főként a vizes blokkokhoz szükséges csempét tennünk, hogy óvjuk a falat a víztől.
Meddig kell csempézni a falat?
Ízlés dolga is, hogyan alakítjuk ki a teret, ha valaki szeretne faltól-falig mindent csempézni, akkor van rá lehetőség, ám nem szükséges.
A fürdőszobákban is jellemző a szoba hangulat kialakítása, a természetesség és harmónia. Ha vannak látható, festhető falrészek az mindenképpen feldobja a helyiséget. Ezt a négyzetméter is eldönti, hiszen ha kisebb helyiségről van szó, akkor célszerű mindent csempézni. Nagyobb terek esetén egyre gyakoribb megoldás, hogy csak a kád, a mosdó és a zuhanyzó részéhez tesznek csempét, a többi részben “szoba hangulatot” teremtenek tapétával, festéssel, bútorokkal, fával. Sokan a penészesedéstől félnek, azonban nem kell, hiszen ha tiszták a falak és nincs egyéb ok a penészesedésre, akkor önmagában nem lesz gond. A vizes blokkokat kell csempézni elsősorban, ahol van rá esély, hogy nedves lesz a fal. A Zalakerámia gyönyörű új csempe családjaival is üde, friss hangulatot varázsolhatunk a fürdőszobánkba, és megfelelő tervezéssel meghatározhatjuk hova milyen minta és méret kerüljön. Az üzletekben örömmel nyújtanak segítséget a tervezéshez.
Ha nem a teljes falat csempézzük…
A bevált szokás az, hogy az ajtó magasságig csempéznek a vizes helyiségekben. Ezt kihozza a csempe mérete is, de kb. 210 cm magasságig szokott felmenni a dekor csempével együtt.
Esztétikus megoldás, költséghatékonyabb is, és nem kell félni attól, hogy a falak vizesedni fognak. Egy spájz vagy mosókonyha esetében lehet alacsonyabb is a magasság, attól függően mire használjuk a helyiséget.
Ti hogyan csempéztettétek le a fürdőszobátokat? Kinél meddig megy a csempe?
A bejegyzést támogatta: Zalakerámia
Az otthon megteremtése egy igazi művészet. Egy kreatív tervezés, amikor életteret alkothatunk. A lakásművészetet megtaláljátok a Facebook-on, és az Instagram-on is, ahol különböző tartalmakkal találkozhattok.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: